LG 22U401A-B 22 inch Monitor VA Full HD 22U401A-B.AEKQ
Category Desktop Monitors
Starting from
/
30%
Compare
Product Code: LR54259
Flip between work and play with this LG monitor. Its Full HD display makes it perfect for both spreadsheets and binge-worthy Netflix shows. You can kick back and relax with some after-work light gaming sessions - it has a 100 Hz refresh rate and 1 ms motion blur reduction. Plus, the 99% sRGB coverage and HDR10 make everything look so bright and real, you'll feel like you're right in the middle of the action.
Category Desktop Monitors
Manufacturer LG Electronics
  • 21.5 inch FHD display
  • 1920 x 1080 pixel display resolution
  • 16:9 native aspect ratio
  • 3000:1 contrast ratio
  • 200cd/m brightness
  • Tilt adjustable
Specifications
Lead Time
1
UNSPSC Code
Weight
3.3
Brand
LG
Categories
Computer Components
Category
Desktop Monitors
CE Marking
Yes
Country Of Origin
China
Depth (mm)
350
Energy Efficiency Rating
E
Form
VA Monitor
Height (mm)
556
Manufacturer
LG Electronics
Resolution
1920x1080
Size Range
18.1-22.9in
Type
Desktop Monitors
Width (mm)
138