EKLEER 16” Portable LCD Display Screen USB Type C - Includes protective travel pouch
Category Desktop Monitors
EKLEER16 EKLEER16
EKLEER16 EKLEER16
EKLEER16 EKLEER16
EKLEER16 EKLEER16
EKLEER16 EKLEER16
EKLEER16 EKLEER16
EKLEER16 EKLEER16
EKLEER16 EKLEER16
Starting from
/
%
Compare
Product Code: EKLEER16
EKLEER 16” Portable LCD Display USB Type-C ink. Travel Pouch
Category Desktop Monitors
Manufacturer Ekleer
  • 1920 x 1080 pixels
  • Display Type IPS
  • Native aspect Ratio 16:9
  • Display Brightness 300cd/m2
  • Active display area (WxH) 367.9 x 229.8mm
  • Display of colours 16.78 million colours
Specifications
Aspect Ratio
16:9
Brand
Ekleer
Built In Speakers
Yes
Categories
Computer Components
Category
Desktop Monitors
Colour
Silver
Contrast Ratio
1000:1
Dimensions (WxDxH)
229x12.5x367mm
DisplayPort
1
Form
LED Monitor
Full Hd
Yes
HDMI Port
1
Manufacturer
Ekleer
Monitor Size
16.1in
Panel Type
Ips
Resolution
1920x1080
Response Time
5ms (GTG)
Size Range
Under 18in
Type
Desktop Monitors
Usb Port
2x USB Type-C, 1x USB Type-A(2.0)
Weight
889g
Specifications
Aspect Ratio
16:9
Brand
Built In Speakers
Categories
Computer Components
Category
Colour
Silver
Contrast Ratio
1000:1
Dimensions (WxDxH)
229x12.5x367mm
DisplayPort
Form
LED Monitor
Full Hd
HDMI Port
Manufacturer
Monitor Size
16.1in
Panel Type
Ips
Resolution
1920x1080
Response Time
5ms (GTG)
Size Range
Under 18in